Analizy Dyskursu Medialnego

W tym dziale czasopisma publikowane są teksty analizujące przekazy medialne. Bazują one głównie na monitoringu dokonywanym przez Wolontariuszy programu INDID MEDIA WATCH. Polega on na codziennym, regularnym śledzeniu informacyjnych przekazów medialnych w poszukiwaniu: nierzetelności, skrajnej stronniczości, łamania zasad etyki dziennikarskiej i innych nieprawidłowościach, których dopuszczają się media w swoich działaniach.

Celem tego działu jest uświadomienie obywatelom jaki wpływ mogą mieć na nich bezrefleksyjne konsumowanie przekazów medialnych. Staramy się pielęgnować krytyczne myślenie i odpowiedzialne korzystanie z różnych kanałów komunikacji.

Zachęcamy do przeczytania tekstu przewodniego:

„Julka” jako strona w konflikcie o dopuszczalność aborcji

Aleksandra Miaskowska „Julka” jako strona w konflikcie o dopuszczalność aborcji. Przykład wykorzystania nowego eponimu odimiennego we współczesnej polskiej wojnie kulturowej   Wprowadzenie Gdyby przejrzeć polskie zdjęcia prasowe z 2020 r. i pokusić...

Ukraińskie media prywatne i wojna: oligarchowie a biznes medialny po 24 lutego 2022 roku

Anzhelika Savchuk-KonarskaUkraińskie media prywatne i wojna: oligarchowie a biznes medialny po 24 lutego 2022 rokuStreszczenie Własność medialna w Ukrainie od lat stanowi zainteresowanie wielu badaczy, dlatego w tym szczególnym czasie nie mogło zabraknąć...

Odmowa komunikowania jako narzędzie w organizacji społecznej. Prolegomena

Bogdan Balicki   Odmowa komunikacji jako narzędzie w organizacji społecznej. Prolegomena   – Jak to możliwe, że dwie trzecie Rosjan popiera wojnę i wierzy kremlowskiej propagandzie?– Przykładanie zachodnich miar do Rosji i mówienie o uleganiu propagandzie...

Działy czasopisma

SOCJOLOGIA OBYWATELSKA

 

W tym dziale publikujemy teksty będące analizami problemów społecznych w nurcie rozważań socjologicznych. Prezentujemy ich rozmaite konteksty próbując zarysować potencjalne pola rozwiązań.

 

ANALIZY DYSKURSU MEDIALNEGO

 

W tym dziale publikujemy teksty będące analizami przekazów medialnych. Bazują one głównie na codziennym monitoringu zaangażowanych Wolontariuszy, w ramach programu INDID MEDIA WATCH.

 

VARIA

W tym dziale publikujemy artykuły na temat szeroko rozumianej debaty publicznej, a także wyzwaniami, które stoją przed społeczeństwem o zmieniającej się strukturze demograficznej. W tym miejscu ukazują się także recenzje wydawnicze.

Poznajcie nasze czasopismo!

Drogi Czytelniku! Droga Czytelniczko!

Zachęcamy Cię do zapoznania się z pogłębionymi analizami dotyczącymi ważnych sfer życia publicznego. Publikujemy teksty w trzech działach: „Socjologia Obywatelska, „Analizy Dyskursu Medialnego” oraz „SMART Senior”.

Współpraca z D&D

Zachęcamy chętnych do publikowania tekstów!

Jeśli odpowiada Ci misja naszego czasopisma, lubisz pisać teksty, które balansują na pograniczu publicystyki i dyskursu naukowego – skontaktuj się z nami! Nawiązujemy współpracę z autorami z całej Polski. Możesz zaproponować tekst do dowolnego działu czasopisma.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, napisz do nas

Zastanawiasz się czy nasze czasopismo jest płatne?

Otóż nie, czasopismo do końca 2021 roku będzie można pobrać z tej strony za darmo. Wynika to z faktu, że jego wydanie zostało dofinansowane ze środków publicznych (szczegóły na dole strony). Jako kwartalnik ukazuje się co 3 miesiące.

Czy muszę założyć sobie konto na stronie?

Nie. Do końca roku 2021 nasze czasopismo może pobrać każdy, bez logowania się. Ponieważ jego wydawanie zostało sfinansowane ze środków publicznych - nie zobaczysz w czasopiśmie żadnych reklam ani treści sponsorowanych.

 

 

Skontaktuj się z nami

Zapraszamy do kontaktu z redakcją. Możesz zadzwonić lub napisać.

Napisz do nas!

+48 509 143 332

Toruń, ul. Św. Katarzyny 5/3

Wydawca

Wydawcą niniejszego czasopisma jest
Instytut Dyskursu i Dialogu  www.indid.pl

Strona sfinansowana ze środków Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach zadania "Dobry. Lepszy. INDID!