VARIA

Varia to dział czasopisma, w którym pojawiają się różne teksty luźno związane z tematyką debaty publicznej, m.in. z zakresu kulturoznawstwa, językoznawstwa, prawa czy innych dyscyplin. To także miejsce na recenzje wydawnicze, polemiki, wywiady, etc. W tym dziale kontynuować też będziemy czasem teksty senioralne z istniejącego wcześniej w ramach czasopisma działu SMART – Senior Mądry, Aktywny, Roztropny i Twórczy.

Zachęcamy do przeczytania tekstu przewodniego:

Greenwashing. Wpływ dezinformacji na dyskurs o ekologii i klimacie

Katarzyna Bąkowicz Greenwashing. Wpływ dezinformacji na dyskurs o ekologii i klimacie Wstęp Zmieniający się świat, pojawiające się nowe trendy i kierunki rozwoju wpływają na to, jak funkcjonuje społeczeństwo w różnych obszarach. Jesteśmy globalną wioską,...

Strategie narracyjne w komunikatach prasowych polskich aktorów politycznych a sekurytyzacja wojny na Ukrainie

Jakub Wojtala, Bartłomiej RóżyckiStrategie narracyjne w komunikatach prasowych polskich aktorów politycznych a sekurytyzacja wojny na UkrainieWstęp: wojna jako zagadnienie kreujące postawy            Rzeczywistość, przed jaką postawiła świat decyzja...

Rasizm klasowy i terminy pokrewne. Próba uporządkowania pojęć

Paweł Wiktor Ryś  Rasizm klasowy i terminy pokrewne. Próba uporządkowania pojęć   Ukazywanie się kolejnych dzieł składających się na „zwrot plebejski” w polskiej kulturze[1] oraz rosnąca wrażliwość na problemy nierówności sprawiają, że kwestia urasowienia...

Działy czasopisma

SOCJOLOGIA OBYWATELSKA

 

W tym dziale publikujemy teksty będące analizami problemów społecznych w nurcie rozważań socjologicznych. Prezentujemy ich rozmaite konteksty próbując zarysować potencjalne pola rozwiązań.

 

ANALIZY DYSKURSU MEDIALNEGO

 

W tym dziale publikujemy teksty będące analizami przekazów medialnych. Bazują one głównie na codziennym monitoringu zaangażowanych Wolontariuszy, w ramach programu INDID MEDIA WATCH.

 

VARIA

W tym dziale publikujemy artykuły na temat szeroko rozumianej debaty publicznej, a także wyzwaniami, które stoją przed społeczeństwem o zmieniającej się strukturze demograficznej. W tym miejscu ukazują się także recenzje wydawnicze.

Poznajcie nasze czasopismo!

Drogi Czytelniku! Droga Czytelniczko!

Zachęcamy Cię do zapoznania się z pogłębionymi analizami dotyczącymi ważnych sfer życia publicznego. Publikujemy teksty w trzech działach: „Socjologia Obywatelska, „Analizy Dyskursu Medialnego” oraz „SMART Senior”.

Współpraca z D&D

Zachęcamy chętnych do publikowania tekstów!

Jeśli odpowiada Ci misja naszego czasopisma, lubisz pisać teksty, które balansują na pograniczu publicystyki i dyskursu naukowego – skontaktuj się z nami! Nawiązujemy współpracę z autorami z całej Polski. Możesz zaproponować tekst do dowolnego działu czasopisma.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, napisz do nas

Zastanawiasz się czy nasze czasopismo jest płatne?

Otóż nie, czasopismo do końca 2020 roku będzie można pobrać z tej strony za darmo. Wynika to z faktu, że jego wydanie zostało dofinansowane ze środków publicznych (szczegóły na dole strony). Ponieważ jest to kwartalnik, to będzie się ukazywać raz na 3 miesiące. 

Czy muszę założyć sobie konto na stronie?

Nie. Do końca roku 2020 nasze czasopismo może pobrać każdy, bez logowania się. Ponieważ jego wydawanie zostało sfinansowane ze środków publicznych – nie zobaczysz w czasopiśmie żadnych reklam ani treści sponsorowanych.

Skontaktuj się z nami

Zapraszamy do kontaktu z redakcją. Możesz zadzwonić lub napisać.

Napisz do nas!

+48 452 549 512

Toruń, ul. Dekerta 14/1a

Wydawca

Wydawcą niniejszego czasopisma jest
Instytut Dyskursu i Dialogu  www.indid.pl

Strona sfinansowana ze środków Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach zadania "Dobry. Lepszy. INDID!