CALL FOR PAPERS

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI JEŚLI CHCESZ OPUBLIKOWAĆ SWÓJ TEKST

Ogólne zasady publikacji artykułu w naszym czasopiśmie:

Każdy, kto czuje się na siłach może opublikować tekst do jednego z trzech działów czasopisma „Dyskurs & Dialog”:

  1. Socjologia Obywatelska
  2. Analizy Dyskursu Medialnego
  3. Senior Mądry, Aktywny, Roztropny i Twórczy (SMART)

Można też opublikować tekst do działu „Varia”, czyli taki, który nie mieści się w żadnym z trzech powyższych działów, ale w jakiś sposób wiąże się z problematyką debaty publicznej. Poniżej znajdziecie wymogi edytorskie dla autorów.

Dla autorów, którzy pozytywnie przejdą procedurę recenzyjną przewidziane jest wynagrodzenie. Zapraszamy do współpracy przede wszystkim akademików, osoby zajmujące się badaniami, aktywistów, przedstawicieli think-tanków, ale także pozostałe osoby, które mają lekkie pióro i chciałyby spróbować opublikować tekst naukowy z domieszką publicystyki. Czasopismo jest recenzowane i każdy opublikowany tekst będzie miał przydzielony nr DOI. Wszystkich zainteresowanych opublikowaniem tekstu prosimy o wcześniejszy kontakt z redakcją: redakcja@dyskursidialog.org.

Call for Papers

W poniższym dokumencie znajdziesz wszelkie merytoryczne informacje i sugestie nt. sposobów opublikowania tekstu w czasopiśmie „Dyskurs & Dialog”. Wskazówki odnoszą się do każdego z trzech działów czasopisma.

POBIERZ

Wymogi edytorskie

W tym dokumencie zawarte są wszelkie wymogi edytorskie dla autorów. Zapoznaj się z nim dokładnie, aby wiedzieć jak formułować przypisy, ile znaków zawrzeć oraz wszystkie pozostałe detale.

POBIERZ

WAŻNE! Informacje około-tekstowe

Wraz z treścią artykułu należy przesłać informacje około-tekstowe za pomocą pliku, który można pobrać poniżej. Prosimy zatem autorów o przesłanie w osobnych plikach: (1) treści artykułu, (2) informacji około-tekstowych, a także (3) zdjęć.

POBIERZ

Formatka recenzyjna

Zamieszczona formatka recenzyjna pokazuje jakie wymogi musi spełnić tekst, aby zostać przyjętym do druku. Zapoznaj się z nią, aby wiedzieć jak skonstruować swój tekst.

POBIERZ

Działy czasopisma

SOCJOLOGIA OBYWATELSKA

W tym dziale publikujemy teksty będące analizami problemów społecznych w nurcie rozważań socjologicznych. Prezentujemy ich rozmaite konteksty próbując zarysować potencjalne pola rozwiązań.

ANALIZY DYSKURSU MEDIALNEGO

W tym dziale publikujemy teksty będące analizami przekazów medialnych. Bazują one głównie na codziennym monitoringu zaangażowanych Wolontariuszy, w ramach programu INDID MEDIA WATCH.

SENIOR MĄDRY, AKTYWNY, ROZTROPNY I TWÓRCZY

W tym dziale publikujemy artykuły na temat osób starszych i rozmaitych kontekstów ich funkcjonowania: angażowania w kulturę, działań aktywizacyjnych, ale także czyhających na seniorów zagrożeń.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, napisz do nas

Zastanawiasz się czy nasze czasopismo jest płatne?

Otóż nie, czasopismo do końca 2020 roku będzie można pobrać z tej strony za darmo. Wynika to z faktu, że jego wydanie zostało dofinansowane ze środków publicznych (szczegóły na dole strony). Ponieważ jest to kwartalnik, to będzie się ukazywać raz na 3 miesiące. 

Czy muszę założyć sobie konto na stronie?

Nie. Do końca roku 2020 nasze czasopismo może pobrać każdy, bez logowania się. Ponieważ jego wydawanie zostało sfinansowane ze środków publicznych – nie zobaczysz w czasopiśmie żadnych reklam ani treści sponsorowanych.

Skontaktuj się z nami

Zapraszamy do kontaktu z redakcją pn-pt w godz. 8-16.

(56) 000 00 00

Toruń, ul. Św. Katarzyny

redakcja@dyskursidialog.pl

Wydawca

Wydawcą niniejszego czasopisma jest Instytut Dyskursu i Dialogu.

Niniejsze czasopismo wydawane jest w ramach realizacji zadania „Dyskurs i Dialog. Pogłębione analizy dla lepszej debaty publicznej” dofinansowanego w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich (Priorytet 4) dzięki środkom Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.